PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 602 811
ocen
8,3 10 1 602811
7,8 45
ocen krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

Utwór w filmie.

ocenił(a) film na 9

Witam, szukam tytułu utworu fortepianowego w Pianiscie. Chodzi o ten w scenie gdy Szpilman chowa sie na strychu i ktoś (zapewne Hosenfeld) na dole gra. Nie wiem czy to jest jakis nokturn Chopina czy sonata, nie znam sie na muzyce powaznej ale przesłuchałem te najbardziej "popularne" i nie znalazłem. A motyw jest dość znany.

Portnoy

Oglądałam ten film kilka razy i nie kojarzę takiej sceny. To Szpilman gra na fortepianie przed Hosenfeldem Balladę g-moll op. 23 Fryderyka Chopina, może o to chodzi. Pozdrawiam :)

Portnoy

To znów ja;)
Trochę poniewczasie, ale może zda się...
Jest taka scena, zwracam honor;) Po kolejnym obejrzeniu filmu i zwróceniu uwagi na ww scenę:
to jest pierwsza część Sonaty cis-moll "Księżycowej" op. 27 nr 2 Ludwiga van Beethovena.
Pozdrawiam!

Portnoy

To Chopin Ballada g-moll op.23 no.1

ocenił(a) film na 9
Portnoy

Wykonawcą i tym który podłożył ręce był Janusz Olejniczak. W filmie wykorzystano skróconą Balladę g-moll op. 23 Fryderyka Chopina. W rzeczywistości utworem który uratował Szpilmanowi życie było Lento con gran espressione (znane też jako Nokturn cis-moll op. pośmiertne Chopina). W rzeczywistości przemarznięty Szpilman, bez dostępu do instrumentu przez długi czas nie byłby w stanie dobrze zagrać ballady (którą oczywiście znał i nagrywał). Jednak ponieważ ballada jest bardziej dramatyczna, lepiej pasowała do narracji filmu.

ocenił(a) film na 9
stern5705_kino

Choć pytanie dotyczyło chyba czego innego, przepraszam jeśli pomyliłem sceny ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones